תוכנית אימונים לחיטוב הגוף – המדריך המלא

תוכנית אימונים לחיטוב הגוף - המדריך המלא עונת החורף כאן וזה הזמן האידיאלי להתחיל את החיטוב לקראת הקיץ הבא. מה כוללת תוכנית אימונים לחיטוב הגוף, איך משלבים תזונה ומה הדברים שהכי חשוב לזכור?

הכל מתחיל מהמחשבה

לפני שנפרט מה חשוב לחיטוב הגוף, כוח הרצון שלכם הוא הדבר הכי חשוב בתוכנית האימונים. ברגע שאנחנו מגדירים תוכנית אימונים לחיטוב הגוף כ-"דיאטה", אנחנו כבר מתחילים את התהליך בצורה לא נכונה. "דיאטה" הוא תהליך שעתיד להיגמר עם הגעה ליעד מסוים בעוד שאורח חיים, הוא משהו שאנחנו רוצים לאמץ להמשך חיינו. 

איך בונים אורח חיים ותוכנית אימונים לחיטוב הגוף?

תוכנית אימונים לחיטוב, מורכבת מסגנונות ספורט שונים, אשר עובדים על אלמנטים שונים וחלקים שונים בגוף. התוכנית צריכה לשלב פעילות אירובית, לצד אימוני כוח, גמישות ויציבה. כל חלק בתוכנית האימונים משפיע על חלק אחר.

אתם לא מאמני כושר, לא למדתם בוינגייט וזה בסדר גמור, לא מצופה מכם לבנות תוכנית אימונים חדר כושר. על מנת לבנות תוכנית אימונים, שגם תראו ממנה תוצאות וגם תשתלב באורח החיים שלכם, בהתאם ליכולות, הצרכים וההרגלים שלכם, חשוב שתעזרו במאמן כושר אישי.

התפקיד של מאמן כושר אישי הוא להכיר אתכם, את המטרות שלכם באימונים, את ההרגלים שלכם, לשכלל את הכל ולבנות לכם תוכנית אימון ייעודית בשבילכם. 

תוכנית אימונים אידיאלית כוללת סגנונות ספורט שונים

כמו שציינו קודם, כדאי ומומלץ להיעזר במאמן כושר אישי, שילווה אתכם בבניית התוכנית ולצד תוכנית האימון יבנה לכן גם תפריט מזין שיתמוך באימונים. אספנו לכם 3 טיפים של ספורטאים, ממאמני הכושר האישיים של fitness4u:

1 | שלבו כוח ואירובי

שלבו במסגרת האימונים שלכם, גם פעילות אירובית כמו, הליכה, ריצה, קפיצה בחבל, אימון עם רצועות trx  ועוד וגם אימוני כוח לחיטוב הגוף וחיזוק השרירים. פעילות כוח מחזקת את פעילות האירובי וההפך.

2 | תהיו בגירעון קלורי

בסופו של דבר, זה די פשוט. המטרה היא להוציא יותר קלוריות ממה שאנחנו מכניסים. אנחנו שורפים בין 1300-2300 קלוריות ביום, רק מפעילות בסיסית כמו עבודה, חשיבה, הליכה ועוד. מי שמתאמן, שורף בין 500-1000 קלוריות נוספות. לכן, כאשר אנחנו רוצים להוריד את אחוז השומן, אנחנו צריכים לאכול פחות קלוריות ממה שאנחנו מוציאים. 

3 | השקיעו בכל קבוצות השרירים בגוף

לגברים יש נטייה לעבור בעיקר על החזה והידיים, בעוד שלנשים יש נטייה לעבוד על הבטן והישבן. הגוף שלנו הוא מכונה אחת, חשוב לשלב במהלך השבוע עבודה על כלל קבוצות השרירים בגוף, כתפיים, ידיים – הכוללים גם תרגילים ליד אחורית ותרגילים ליד קדמית, בטן, חזה, ישבן ורגליים, בעיקר משום שעבודה מוגברת על חלקים מסויימים והזנחת חלקים אחרים, עלולה לגרום לעומס לא נכון על הגוף ולייצר כאבים.

תזונה עשירה ומגוונת

חשוב לשלב בתפריט שלכם, את מגוון אבות המזון בטח כאשר אנחנו ניגשים לתהליך חיטוב הגוף. לכן, אתם צריכים הכוונה והתאמה אישית של תפריט, באמצעות מאמן הכושר האישי שלכם, שיוכל לבנות את התפריט בהתאם לתוכנית האימונים.

הכירו את Fitness4u 

רוצים להיות ספורטאים? אז כדאי שתלמדו מספורטאים. Futness4u היא תוכנית אימון מוכחת שנבנתה ע"י ספורטאים לאימון משולב שיתאים לכולם. התוכנית כוללת עבודה על שרירי ליבה, אימוני כוח ואירובי, תפריט תזונה ומעקב צמוד עד להגעה לתוצאות שרציתם. המאמנים שלנו מגיעים לכל מקום והם כאן כדי להגשים לכם חלומות.

לסיכום

צריך להסתכל על תהליך חיטוב כתהליך מתמשך, שיתמזג לכדי אורח חיים ולא כמשהו זמני. מומלץ לשלב מאמן כושר אישי, שיוכל לבנות תוכנית אימון חכמה וממוקדת בהתאם לתוצאות שהייתם רוצים להשיג, שתוכלו להתמיד בה לאורך זמן. 

על הכותב

שמעון

שמעון

המנכ"ל והבעלים של מועדון הכושר אורלייף, חיי ונושם את עולם הכושר כבר מעל לעשור, עם ניסיון רב בשיטות אימונים שונות והתאמת תוכנית האימון למתאמן.

עשינו לכם חשק להתחיל להזיע? השאירו פרטים ונחזור אליכם עם הצעה משתלמת!​