משקולות מתכווננות -‏ למה הן עדיפות על משקולות אחרות?

ישנם סוגים שונים של משקולות, כאשר לכל סוג היתרונות שלו והמטרות אותן ניתן להשיג באמצעותו. בכתבה הבאה תוכלו להכיר את המשקולות המתכווננות ואת יתרונותיהן היחסיים.

כשאנחנו נכנסים למכון כושר, עומדים לרשותנו שורה של מכשירים מגוונים, אשר כל אחד יכול לסייע לנו לחזק או לעבוד על חלק אחר בגוף. בין כל אותם המכשירים נמצא לרוב גם משקולות מתכווננות בדרגות שונות ולצידן אנחנו יכולים למצוא משקולות חופשיות.

ההבדל בין השניים יכול להיות מהותי בהיבטים שונים. בייחוד עבור מתאמנים מתחילים. לכן, אם אתם מוצאים את עצמכם מתלבטים איזה מבין אותן משקולות כדאי לכם להרים, כדאי להמשיך לקרוא את הסעיפים הבאים.

על מנת להבין את ההבדלים בין השניים, קרי בין משקולות מתכווננות או משקלות יד מתכווננות לבין משקולות רגילות, צריך לספר בקצרה מה זה כל דבר ואיך אנחנו עובדים באימון שלנו על-פי תוכנית אימונים חדר כושר עם כל סוג מתקן, בצורה כזו נוכל לדעת מה יותר משתלם לנו ולמה בעיקרון עדיף לנו לעבוד עם משקולות מתכווננות.

מה הן משקולות רגילות?

נתחיל מהבסיס, משקולות רגילות – ואולי לא ידעתם אבל הכוונה היא למשקולות חופשיות. בין אם מדובר על משקולת יד, בין אם מדובר על מוט עליו אנחנו מבריגים משקולות שונות ועוד. אנחנו יכולים להשתמש במשקולות מסוגים אלו לצרכים שונים, הן לעבודה על ידיים, זרועות קדמיות ואחוריות, כתפיים, חזה, גב ועוד.

בעיקרון, אנחנו יכולים למצוא משקלים שונים של משקולות רגילות, החל מקילוגרם אחד והלאה. במכוני כושר דואגים לרכוש משקולות במשקלים כבדים, כולל 50 ק"ג ומעלה, עבור אנשים שיכולים להרים משקלים כאלו.

היתרונות והחסרונות של משקולות רגילות

היתרון הבולט, זו היכולת לייצר שורה של תרגילים המתאימים לאזורים שונים בגוף בעזרת משקולות רגילות.

יתרון נוסף זו עצם העובדה שאנחנו יכולים לרכוש משקולות כאלו בקלות, ולהשתמש בהן בבית ובמקומות אחרים. אפשר למצוא משקולות מקילוגרמים בודדים ועד עשרות קילוגרמים.

עם זאת, ישנם גם שורה של חסרונות שצריך לשים לב אליהם:

הרבה יותר קשה לעבוד נכון עם משקולות רגילות. צריך להיות מתורגל בכך, אחרת עלול להיגרם נזק פיזי משמעותי.

צריכה להיות התאמה ספציפית בין המשקל של המשקולות לבין למשקל ומבנה הגוף של המתאמן ויכולתו לשאת את כובד המשקולות – אחרת זה עלול להיות מאוד מסוכן.

למרות שאפשר לעבוד עם משקולות בבית, בדרך כלל זה מחייב עזרה של גורם מקצועי.

המשקולות עלולות להוות סכנה אם לא מקפידים להניח אותן במקום הנכון.

שימוש במשקולת מסוימת אפשרי לתקופת זמן ספציפית, אחר כך צריך לעבור למשקולת גדולה יותר. זה עלול לייצר הוצאה כספית משמעותית.

"משקולות מתכווננות נחשבות להרבה יותר נוחות ובטוחות לשימוש מאשר משקולות רגילות"

מה הן משקולות מתכווננות?

אחרי שהבנתם את הבסיס אפשר להתקדם הלאה ולהבין מה הן משקולות מתכווננות. ובכן, הכוונה למכשירים מסוימים עליהם אפשר להעמיד משקלים בגדלים שונים וכך לעבוד בצורה הרבה יותר מסודרת ובטוחה.

למשל, ניתן למצוא סטנד שמותאם לביצוע סקוואטים עם משקולות, משקולות לצורך עבודה על זרועות קדמיות ואחוריות, עבודה על החזה בשכיבה או בישיבה, עבודה על הגב ועל הכתפיים בישיבה ועוד.

משקולות מתכווננות נחשבות להרבה יותר נוחות ובטוחות לשימוש מאשר משקולות רגילות, במיוחד עבור אנשים שמתחילים את דרכם במכון הכושר או כאלה שאינם חזקים פיזית, כלומר אנשים בעלי מבנה גוף יחסית צנום שאינם יכולים להפעיל הרבה כוח.

כמובן, שניתן למצוא משקולות מתכווננות במגוון רחב של משקלים ובין היתר: משקולות מתכווננות עד 20 קילו, משקולות מתכווננות 40 קילו וכן הלאה.

משקולות מתכווננות – למי הן יכולות להתאים?

משקולות מתכוונות יכולות להתאים לקהל רחב של מתאמנים. למשל:

 • צעירים המעוניינים לפתח את שרירי הכתפיים, החזה, הידיים.
 • מבוגרים המעוניינים לחזק את השרירים שלהם באזורים שונים בגוף.
 • אנשים בעלי משקל עודף המעוניינים להפוך מסת שומן למסת שריר.
 • ספורטאים הנדרשים לפתח שרירים באזורים מסוימים בגוף.
 • אנשים שמתאמנים באופן קבוע במכון כושר או כאלה שמסתפקים באימון במכשירי כושר בפארק ציבורי.
 • אנשים שעברו פציעות או חבלות ונדרשים לעבור תהליכי שיקום.

מדוע עדיף להשתמש במשקולות מתכווננות?

ראשית, מדובר על משקולות לא חופשיות, כאלה שנתמכות על ידי המכשיר וחלקים שונים שלו. זה אומר שהרבה יותר נוח וחכם לעבוד איתן מאשר עם משקולות רגילות, אשר יכולות לגרום אי נוחות וצריך להיות הרבה יותר מודע לאופן בו אנו מחזיקים את המשקולות.

שנית, משקולות מתכווננות מאפשרות עבודה ספציפית על אזורים מסוימים בצורה מאוד יעילה, מבלי לחרוג מהאזור עליו אנחנו עובדים. יחד עם זאת, עם השנים נוספו גם אמצעים שונים ואפשר למצוא יותר ויותר תרגילים אשר ניתן לבצע בעזרת משקולות מסוג כזה או אחר.

שלישית, משקולות חופשיות הרבה יותר קשות להרמה, בפרט בפעם הראשונה, ויכולות לגרום אי נוחות ואף כאבים באזורים שונים בגוף. לכן השימוש בהן הוא פחות בטוח, בוודאי עבור מי שמתמודד עם בעיות גב או בעיות אחרות. צריך לזכור, בשביל להשתמש בצורה נכונה במשקולות אלו, יש לדעת כיצד לעמוד, כיצד לשבת, איך להעמיד את הרגליים בצורה נכונה ועוד.

איך עובדים נכון עם משקולות מתכווננות?

אימון עם משקולות מתכווננות, כולל משקולות יד מתכווננות, הוא שונה מאשר אימון עם משקולות יד חופשיות, מאחר והמכשיר עצמו דורש התייצבות ופעולה באופן מסוים בשביל שיהיה ניתן להשתמש בו.

למשל, אם אנחנו רוצים לעבוד עם משקולות יד מתכווננות, עלינו לדעת איפה להניח את היד, איך להחזיק את הידית שמושכת את המשקל כלפי מעלה ועד לאן להוריד אותה.

זה נכון גם לגבי עבודה עם משקולות מתכווננות על החזה או הרגליים. חשוב לשים לב להוראות, ולעשות את זה בשלב הראשון בהדרכת איש מקצוע (מדריך חדר כושר או מאמן כושר אישי), בשביל שתהליך העבודה יתבצע בצורה נכונה.

"אחד היתרונות העיקריים של משקולות מתכווננות הוא הקומפקטיות שלהן. בניגוד למשקולות מסורתיות שתופסות כמות משמעותית של מקום, משקולות מתכווננות נועדו להיות חסכוניות במקום"


נוחות המשקולות המתכווננות: מדוע הן מהוות בחירה טובה?

כשזה מגיע לנוחות, אין תחרות למשקולות המתכווננות. הפרקטיות שלהן טמונה ביכולתן לשנות בקלות את עומס המשקל ללא הטרחה של רכישה נוספת ואחסון של מספר קבוצות של משקולות או מוטות. עם התאמות פשוטות, אתה יכול לעבור בצורה חלקה מתרגיל אחד לאחר מבלי לבזבז זמן או לפגוע בקצב האימון.

אחד היתרונות העיקריים של משקולות מתכווננות הוא הקומפקטיות שלהן. בניגוד למשקולות מסורתיות שתופסות כמות משמעותית של מקום, משקולות מתכווננות נועדו להיות חסכוניות במקום. הן מושלמות עבור חדרי כושר ביתיים או אזורי אימון קטנים שבהם המקום מוגבל. אתה יכול לאחסן אותן בצורה מסודרת באחת הפינות בבית או מתחת למיטה כאשר הן לא בשימוש, ולשמור על אזור האימון שלך נקי מבאלגן.

היבט מעשי נוסף של משקולות מתכווננות הוא הרבגוניות שלהן. עם סט אחד בלבד של משקולות מתכווננות ניתן להתמקד בקבוצות שרירים שונות ולבצע מגוון רחב של תרגילים. בין אם אתה עושה כפיפות מרפקים או לחיצות כתפיים, אתה יכול פשוט לשנות את המשקל כך שיתאים לעצימות הרצויה לך. דבר זה מבטל את הצורך ברכישת משקולות נפרדות וחוסך כאמור גם כסף וגם שטח אחסון.

הנוחות של המשקולות המתכווננות מתאימה גם למי שנמצא כל הזמן בדרכים. מי שנוסע לעיתים קרובות ולא רוצה להזניח את הגוף שלו גם במהלך הנסיעות או מעדיף להתאמן במקומות שונים, משקולות מתכווננות יכולות להוות עבורו פתרון מנצח. האופי הנייד שלהן מאפשר להביא את ציוד האימון לכל מקום אליו הולכים. בין אם אתם מתארחים במלון או מבקרים בבית של חבר, ניתן לארוז בקלות את המשקולות המתכווננות ולהמשיך בשגרת הכושר מבלי לדלג על אף אימון.

שימושים למשקולות מתכווננות

העובדה שמשקולות מתכווננות הן רבגוניות מהווה את אחד היתרונות הגדולים ביותר שלהן. עם היכולת להתאים בקלות את עומס המשקל, קיימת אפשרות להחליף ביעילות מספר סטים של משקולות בסט אחד בלבד של משקולות מתכווננות. כבר אין צורך להעמיס על שטח האימון שלכם אוסף של משקלים שונים לכל תרגיל.

אחד היתרונות העיקריים של משקולות מתכווננות הוא המגוון הרחב של אפשרויות המשקל המוצעות. בין אם עבור מי שמתחיל בתחום אימוני המשקולות ובין אם עבור מתאמן מתקדם – משקולות מתכווננות יכולות להתאים לצרכים של כולם. הן מגיעות בדרך כלל עם מבחר של לוחות משקל שניתן להוסיף או להסיר בקלות כדי לשנות את המשקל הכולל.

הרבגוניות הזו מאפשרת להגדיל בהדרגה את העומס ואת המשקל ככל שמתקדמים וצוברים יותר ניסיון בסוג האימון המדובר.

בנוסף, משקולות מתכווננות מגיעות לרוב עם תצורות שונות המשפרות עוד יותר את הרבגוניות שלהן. לחלק מהדגמים יש אפשרות לשלב מוט משקולת, המאפשרת לבצע תרגילים הדורשים מוט ישר. לאחרים עשויים להיות ידיות משקולת מתכווננות שניתן להשתמש בהן בנפרד או לחבר אותן כדי ליצור מבנה דמוי משקולת. וריאציות אלו בעיצוב מבטיחות גמישות בעבודה על קבוצות שרירים שונות וביצוע מגוון רחב של תרגילים.

כמובן, שבכדי ליהנות מכל היתרונות של משקולות מתכווננות ההמלצה היא להגדיר תחילה את המטרות אותן רוצים להשיג באמצעותן. בשלב הבא, ובהתבסס על כך, ניתן לבחור את המשקולות המתכווננות המתאימות ביותר.

משקולות מתכווננות

כיצד משקולות מתכווננות תורמות לשמירה על עקביות?

עקביות היא מילת המפתח כשמדובר בהשגת יעדי הכושר אשר נקבעים על ידי המתאמן – בין אם המטרה היא ביצוע תרגילים ליד האחורית, ובין אם היעד הוא  לאמן את שרירי החזה. משקולות מתכווננות ממלאות תפקיד מכריע בהקלה על העקביות בשגרת האימון שלך. עם משקולות מסורתיות, אתה עלול להיתקל במחסומים שיעכבו את יכולתך לשמור על לוח זמנים קבוע של אימונים. עם זאת, משקולות מתכווננות מציעות פתרונות לאתגרים אלו.

ראשית, משקולות מתכווננות מבטלות את הצורך במספר סטים של משקולות, מה שמקל על המקום שהן תופסות בעת אימון כוח ביתי. זה אומר שאתה לא צריך להישען על אימונים בחדר כושר או על אזור אחסון גדול עבור הציוד שלך. הנוחות והזמינות של המשקולות המתכווננות מעודדת אותך להישאר עקבי בכל הקשור לאימונים שלך, מכיוון שאתה יכול להתאים אותם בקלות לשגרת היומיום שלך.

יתר על כן, משקולות מתכווננות מאפשרות התקדמות הדרגתית. העקביות נפגעת לעיתים קרובות כאשר אתה מגיע למישור ונאבק כדי להגדיל את עומס המשקל. עם משקולות מתכווננות, אתה יכול לבצע שינויים קטנים והדרגתיים במשקל, מה שמבטיח שתמשיך לאתגר את השרירים ולהתקדם לאורך זמן. התקדמות הדרגתית זו שומרת על האימונים מרתקים ומונעת שחיקה.

משקולות מתכווננות יכולות להתאים גם לרמות כושר שונות. בין אם עבור מתאמן מתחיל ובין אם עבור מתאמן מנוסה, היכולת להתאים את עומס המשקל מקלה על מציאת האינטנסיביות המתאימה לאימונים המבוקשים. יכולת הסתגלות זו מעודדת את המתאמן לדבוק בשגרת האימונים ולהתמיד בה, מכיוון שבצורה כזאת ניתן להתאים את התרגילים לרמת הכושר הנוכחית ולהגביר בהדרגה את העצימות.

"ניתן למצוא משקולות יד מתכווננות בסיסיות בעלויות של כמה מאות שקלים (החל ב־200 – 300 ₪) ואם חשקה נפשכם במשקולות מתכווננות משוכללות ומקצועיות, תמצאו גם דגמים אשר יכולים להגיע ל־2000 ש"ח ואף יותר"

 

עלות מול תועלת: האם משקולות מתכווננות הן השקעה משתלמת?

כאשר מדובר בהשקעה בציוד אימוני כושר, עלות-תועלת היא גורם מכריע שיש לקחת בחשבון. משקולות מתכווננות מתגלות כהשקעה ראויה מכמה סיבות:

ראשית, רכישת סט של משקולות מתכווננות מבטלת את הצורך בקניית סטים מרובים של משקולות, שיכולים להיות די יקרים. עם משקולות מתכווננות, אתה יכול לשנות בקלות את מרווחי המשקל ללא צורך ברכישת ציוד נוסף. זה לא רק חוסך לך כסף אלא גם מבטל את הצורך בעומס עודף בחדר הכושר הביתי שלך. כמובן, כדאי גם להכניס לבית ספת כושר מתקפלת שתהפוך את האזור לחדר כושר ביתי אופטימאלי.

שנית, משקולות מתכווננות מציעות יתרון בדמות חיסכון בעלויות לטווח ארוך. ככל שהכוח ורמת הכושר משתפרים, תוכל להוסיף משקל לאותו סט של משקולות מתכווננות, ולבטל את הצורך ברכישת משקולות כבדות יותר. המשמעות היא שמשקל המשקולות המתכווננות יכול לגדול ככל שמתקדמים באימונים, ולחסוך את הצורך להשקיע כל כמה זמן בציוד חדש.

יתר על כן, משקולות מתכווננות יכולות גם לחסוך כסף על מנוי לחדר כושר או אימונים אישיים. ערכת משקולות מתכווננות בבית מאפשרת ביצוע מגוון רחב של תרגילים ללא צורך ברכישת ציוד כושר יקר. זה לא רק חוסך דמי מנוי אלא גם מאפשר לך להתאמן מתי ואיפה שרק תרצה.

יש לקחת בחשבון שטווח המחירים של משקולות מתכווננות הוא רחב במיוחד – ניתן למצוא משקולות יד מתכווננות בסיסיות בעלויות של כמה מאות שקלים (החל ב־200 – 300 ₪) ואם חשקה נפשכם במשקולות מתכווננות משוכללות ומקצועיות, תמצאו גם דגמים אשר יכולים להגיע ל־2000 ש"ח ואף יותר (במחיר הזה תוכלו לקנות זוג משקולות מתכווננות כולל סטנד).

דגמים מומלצים של משקולות מתכווננות

כאשר מדובר בבחירת הדגם הנכון של משקולות מתכווננות, ישנם מספר גורמים שיש לקחת בחשבון.
להלן 3 דגמים מומלצים המציעים תכונות שונות שיתאימו למטרות והעדפות כושר שונות:

 • Bowflex SelectTech – סדרת Bowflex SelectTech זוכה להערכה רבה בזכות האיכות והרבגוניות שלה. המשקולות המתכווננות הללו מאפשרות מעבר קל בין מרווחי משקלים שונים בזכות סיבוב החוגה בלבד. משקולות אלה מציעות מגוון רחב של אפשרויות משקל, מה שהופך אותן למתאימות עבור מתאמנים מתחילים ומתקדמים כאחד. העיצוב הקומפקטי של Bowflex SelectTech גם חוסך מקום בחדר הכושר הביתי.

 • PowerBlock Elite – בחירה פופולרית נוספת בקרב חובבי כושר. המשקולות המתכווננות הללו כוללות עיצוב ייחודי הניתן לשינוי, המאפשר הוספת והסרת לוחות משקל כדי להתאים אישית את המשקל הרצוי. זה הופך את PowerBlock Elite לאופציה חסכונית במקום, במיוחד עבור כאלה בעלי שטח אימון מוגבל. מנגנון הנעילה המאובטח מבטיח בטיחות במהלך התרגילים, והבנייה העמידה מבטיחה שימוש ממושך לאורך זמן.

 • Ironmaster Quick-Lock – המשקולות המתכווננות של Ironmaster Quick-Lock ידועות בעמידותן ובחוסן שלהן. משקולות אלו משתמשות במנגנון בורג ננעל מהיר המחזיק היטב את לוחות המשקולות במקומם. הן מציעות טווח משקל רחב ויש להם עיצוב קומפקטי. ה־Ironmaster Quick-Lock  מגיע עם מעמד שעוזר לשמור על אזור אימון מאורגן.

בסופו של דבר, הדגם הטוב ביותר של משקולות מתכווננות עבורך תלוי ביעדי הכושר הספציפיים שלך, בתקציב שלך ובהעדפות האישיות שלך. חשוב לקחת בחשבון גורמים שונים כמו טווח משקל, קלות התאמת המשקל, עמידות, חיסכון במקום וכן מחיר. בנוסף, קריאת חוות דעת של לקוחות והתייעצות עם מומחים יכולות לעזור לך לקבל החלטה מושכלת.

כיצד להשתמש בבטחה במשקולות מתכווננות: כך תימנעו מטעויות נפוצות!

 • צורה וטכניקה נכונה – אחד ההיבטים החשובים ביותר של שימוש בטוח במשקולות מתכווננות הוא לשמור על צורה וטכניקה נכונה במהלך ביצוע התרגילים. זה חל על כל סוגי התרגילים, בין אם זה הרמת משקולות, ביצוע משיכות או ביצוע לחיצות מעל הראש. טכניקה לא נכונה עלולה להוביל לפציעות ולעומס על השרירים והמפרקים. חשוב ללמוד את הטכניקה הנכונה לכל תרגיל ולהתמקד בביצוע התנועות בשליטה וביציבות.

 • התקדמות הדרגתית ועלייה במשקל – טעות נפוצה נוספת בעת שימוש במשקולות מתכווננות היא ניסיון להרים יותר מדי משקל בשלב מוקדם מדי. חשוב להתקדם בהדרגה ולהעלות את המשקל ככל שהכוח שלך משתפר. קפיצה מהירה מדי למשקלים כבדים עלולה להפעיל עומס מיותר על השרירים ולהגביר את הסיכון לפציעה. מומלץ להתחיל עם משקל שמאתגר אותך אבל עדיין מאפשר לך לשמור על טכניקה נכונה. כאשר אתה מרגיש נוח עם משקל מסוים, הגדל בהדרגה את העומס כדי להמשיך לאתגר את השרירים ולשפר את כוחם.

 • אמצעי בטיחות ובדיקות ציוד – כדי להבטיח רמת בטיחות מקסימאלית בעת שימוש במשקולות מתכווננות, חיוני לנקוט באמצעי זהירות מסוימים ולבדוק באופן קבוע את הציוד. לפני כל אימון, יש לבדוק את לוחות המשקולות, מנגנוני הנעילה וכל חלק אחר לצורך איתור סימני נזק או בלאי. חשוב לוודא שהמשקולות ננעלות היטב במקומן לפני ביצוע תרגילים כלשהם. כמו כן, חשוב שיהיה אזור אימון ברור ומרווח, נקי מכל מכשול שעלול לגרום לתאונות או לפציעות. בנוסף, כדאי לשקול להיעזר בספוטר (אדם נוסף שישמור עליך בזמן התרגיל), במיוחד בעת ביצוע הרמות כבדות או תרגילים הדורשים רמת יציבות גבוהה.

משקולות מתכווננות

משקולות מתכווננות – יתרונות יחסיים

 • מרווחי משקל הניתנים להתאמה אישית: אחד היתרונות המרכזיים של משקולות מתכווננות הוא היכולת להתאים אישית את מרווחי המשקל. משקולות מסורתיות במשקל קבוע מגיעות בדרך כלל במרווחי משקל קבועים מראש, אשר לא תמיד עולים בקנה אחד עם רמות החוזק הספציפיות או יעדי ההתקדמות שלך. משקולות מתכווננות, לעומת זאת, מאפשרות לך להגדיל את העומס במרווחים קטנים יותר וניתנים לבקרה. רמת התאמה אישית זו מקלה על יישום העיקרון של עומס יתר פרוגרסיבי, החיוני לבניית כוח ושרירים. עם משקולות מתכווננות, אתה יכול להגביר בהדרגה את ההתנגדות ולאתגר את השרירים, וזאת מבלי לבצע קפיצות דרסטיות במשקל.

 • גמישות בביצוע תרגילים שונים: סיבה נוספת לכך שמשקולות מתכווננות מועילות להגברת הכוח היא הרבגוניות שלהן. משקולות אלו יכולות לשמש למגוון רחב של תרגילים, המפעילים קבוצות שרירים שונות. בין אם אתם מתכננים לבצע תרגילים מורכבים כמו סקוואט ודדליפט או תרגילים מבודדים כמו כפיפת מרפקים או לחיצת כתפיים, משקולות מתכווננות מציעות את הגמישות להתאים את העומס בהתאם לתרגיל הספציפי ולרמת הכוח הנוכחית של המתאמן. גמישות זו מאפשרת מיקוד בקבוצות שרירים שונות בצורה יעילה ועקבית, וקידום השיפור הכללי בכוח.

 • מעקב אחר עומס יתר והגדרת יעדים: שימוש במשקולות מתכוונות יכול גם להקל על הגדרת יעדים ומעקב אחר התקדמותו של המתאמן כדי לא להגיע לעומס יתר. מכיוון שהמתאמן יכול לשנות בקלות את מרווחי המשקל, יש לו מדד ברור למדידת שיפורי הכוח לאורך זמן. על ידי מעקב אחר המשקולות בהן הוא משתמש בתרגילים שונים, ניתן להגדיר מטרות ספציפיות ולהגדיל בהדרגה את העומס ככל שמתקדמים. גישת מעקב והגדרת יעדים זו עוזרת לשמור על מוטיבציה ומתמקדת באתגור מתמיד של השרירים, מה שיוביל עם הזמן לעלייה עקבית בכוח.

על הכותב

שמעון

שמעון

המנכ"ל והבעלים של מועדון הכושר אורלייף, חיי ונושם את עולם הכושר כבר מעל לעשור, עם ניסיון רב בשיטות אימונים שונות והתאמת תוכנית האימון למתאמן.

עשינו לכם חשק להתחיל להזיע? השאירו פרטים ונחזור אליכם עם הצעה משתלמת!​