הליכון כושר – ההליכונים הטובים ביותר לשימוש ביתי ואיך לבחור [מעודכן 2024]

הליכונים הם אבן יסוד בשגרת הכושר הביתית, ומציעים דרך נוחה ויעילה להישאר פעיל ללא קשר למזג האוויר או למגבלות הזמן.

על ידי מתן פלטפורמה אמינה להליכה או ריצה, הליכונים מספקים מגוון רחב של רמות ומטרות כושר – ונחשבים לאלמנט אידיאלי עבור אימון כושר ביתי.

הנגישות של ההליכונים הופכת אותם לבחירה פופולרית עבור אנשים המעוניינים לשלב פעילות גופנית קרדיווסקולרית בחיי היומיום שלהם ללא צורך ביציאה החוצה או בביקור בחדר כושר או לכאלה אשר מחפשים אמצעי אשר יכול לשמש כחימום לפני האימון.

יתרה מכך, הסביבה המבוקרת של ההליכון הביתי מאפשרת למשתמשים להתאים אישית את חווית האימון שלהם על ידי שינוי המהירות, השיפוע ומשך הזמן בהתאם להעדפותיהם.
רמה זו של התאמה אישית היא המפתח בשמירה על מוטיבציה ועקביות בשגרת הכושר. הליכונים מציעים גם אלטרנטיבה בעלת השפעה נמוכה יותר לריצה בחוץ, מה שהופך אותם למתאימים לאנשים עם בעיות מפרקים או למחלימים מפציעות.

למעשה, הרבגוניות, הנוחות ויכולת ההסתגלות של ההליכונים הופכים אותם לכלי חיוני עבור כל מי שרוצה לשפר את בריאותו וכושרו מבלי לצאת מהבית.

הליכונים חשמליים: מה היתרונות שלהם?

הליכונים חשמליים מציעים שפע של עוצמות הנותנות מענה למשתמשים המחפשים תכונות מתקדמות ופונקציונליות בציוד האימון שלהם. אחד היתרונות המרכזיים של הליכונים חשמליים הוא היכולת שלהם לספק בקרת מהירות עקבית ומדויקת, המאפשרת למשתמשים להתאים בקלות את הקצב שלהם בלחיצת כפתור.

תכונה זו מועילה במיוחד עבור אימוני אינטרוולים או אימוני מהירות ספציפיים שבהם יש חשיבות מכרעת בהתאמות מדויקות. בנוסף, הליכונים חשמליים מגיעים לעיתים קרובות עם תוכניות אימון שונות מוגדרות מראש, העונות על מטרות כושר שונות, מה שמקל על המשתמשים לגוון את השגרה שלהם ולשמור על המוטיבציה. הגדרות השיפוע המובנות בהליכונים החשמליים מציעות חווית אימון מאתגרת המדמה משטח חיצוני, ועוזרת למשתמשים להתמקד בקבוצות שרירים שונות ולהגביר את שריפת הקלוריות.

יתר על כן, הליכונים חשמליים רבים מצוידים בתכונות מעקב מתקדמות כגון מדי דופק, מעקבי מרחק ומדדי קלוריות, המספקים למשתמשים נתונים חשובים לניטור ההתקדמות שלהם ולהגדרת יעדים חדשים. נוחות ההליכונים החשמליים מתבטאת גם באפשרות לקפל ולאחסן אותם בקלות כאשר אינם בשימוש, מה שהופך אותם לאידיאליים עבור בתים עם שטח מוגבל. בסך הכל, החוזקות של הליכונים חשמליים טמונה בהתקדמות הטכנולוגית, אפשרויות ההתאמה האישית והתכונות הידידותיות למשתמש המשפרות את חווית האימון הכללית.

הליכונים מכניים: האם הם הבחירה הנכונה?

הליכונים מכניים, הידועים גם בתור הליכונים ידניים, מציעים גישה מסורתית וישירה יותר לכושר ביתי. בניגוד לעמיתיהם החשמליים, הליכונים מכניים אינם מסתמכים על חשמל; במקום זאת, תנועת המשתמש דוחפת את החגורה קדימה.

פעולה ידנית זו מספקת למשתמשים חווית אימון מותאמת אישית יותר עם כוח עצמי, ומאפשרת להם לשלוט במהירות ובעצימות של האימון שלהם אך ורק באמצעות המאמץ שלהם. אף שלהליכונים מכניים אין את התכונות המתקדמות והפונקציות האוטומטיות שיש בדגמים החשמליים, הם לרוב זולים יותר ודורשים פחות תחזוקה.

הפשטות של ההליכונים המכניים יכולה לפנות למשתמשים המעדיפים גישה בסיסית לאימון שלהם. בנוסף, בזכות היעדר רכיבים אלקטרוניים, ההליכונים המכניים הם בדרך כלל שקטים יותר, מה שהופך אותם למתאימים לשימוש בחללי מגורים.

עם זאת, חשוב לקחת בחשבון שהליכונים ידניים עשויים לדרוש מאמץ פיזי רב יותר כדי לתפעל אותם, שכן המשתמשים אחראים להזזת החגורה בכל צעד. אימון כזה הוא מאתגר יותר, מערב קבוצות שרירים נוספות, ומספק חווית אימון הוליסטית יותר.

הליכונים מתקפלים

 • מנגנון קיפול: הליכונים מתקפלים מתוכננים מתוך מחשבה על נוחות וחיסכון במקום, מה שהופך אותם לבחירה מצוינת לשימוש ביתי. מנגנון הקיפול החדשני מאפשר להרים את סיפון ההליכון בקלות ולנעול אותו במצב זקוף, מה שמפחית את השטח ששהליכון תופס כאשר אינו בשימוש. תכונה זו מועילה במיוחד לאנשים עם שטח מוגבל או לאלו המחפשים לשמור על אזור אימון מסודר ומאורגן. היכולת לקפל ולאחסן את ההליכון לאחר כל שימוש יכולה לעשות הבדל משמעותי במקסום יעילות השטח בבית.

 • ניידות: אחד היתרונות המרכזיים של הליכונים מתקפלים הוא הניידות. הגודל הקומפקטי והעיצוב המתקפל מקלים על העברת ההליכון מחדר אחד לאחר או להחביא אותו בארון כאשר אינו בשימוש. גמישות זו מאפשרת למשתמשים ליצור מרחב אימון זמני באזורים שונים בבית, בהתאם להעדפותיהם או לפעילויות היומיומיות שלהם. בנוסף, הבנייה הקלה של הליכונים מתקפלים משפרת עוד יותר את הניידות שלהם, מה שהופך אותם לאידיאליים עבור אנשים שצריכים להזיז את ההליכון בין מקומות שונים או לאחסן אותו בחלל קומפקטי.

השוואת סוגי הליכונים

בחירת ההליכון המתאים לחדר הכושר הביתי מחייבת בחינה מדוקדקת של הסוגים השונים הקיימים בשוק. הליכונים חשמליים מופעלים על ידי מנוע ומספקים חווית ריצה חלקה ועקבית. הליכונים אלו מציעים אפשרויות שונות למהירות ולשיפוע, מה שהופך אותם למתאימים עבור משתמשים בכל רמות הכושר. מצד שני, הליכונים מכניים פועלים ללא חשמל, תוך הסתמכות על תנועת המשתמש לקביעת הקצב. למרות שהם עשויים להציע אימון מאתגר יותר, הליכונים מכניים הם בדרך כלל קומפקטיים יותר וידידותיים לתקציב.

הליכונים מתקפלים הם בחירה פופולרית עבור בעלי מקום מוגבל, שכן ניתן לקפל אותם בקלות ולאחסן אותם כאשר אינם בשימוש. העיצוב החסכני במקום שלהם אינו מתפשר על תכונות, כאשר דגמים רבים מציעים פונקציונליות מתקדמות כגון הגדרות שיפוע ותוכניות אימון. כשאתם משווים סוגי הליכון, קחו בחשבון את יעדי הכושר, השטח הפנוי והתקציב שלכם.

הליכונים חשמליים מתאימים למשתמשים המחפשים חווית אימון רב-תכליתית וניתנת להתאמה אישית, בעוד שהליכונים מכניים מתאימים למי שמחפש אפשרות פשוטה וידידותית לתקציב.

אישה רצה על הליכון בחדר כושר.


הליכה אל תוך העתיד: חמשת ההליכונים המובילים של 2024

 1. ה-ProForm Pro 9000 – הליכון היי-טק זה מצויד במנוע רב עוצמה, תצוגת מסך מגע אינטראקטיבית, ומגוון תוכניות אימון.

 2. NordicTrack Commercial 2950 – הליכון זה, הידוע בעמידותו ובתכונותיו החדשניות, מציע משטח ריצה מרווח, ריפוד מתכוונן וחוויות אימון סוחפות באמצעות אימונים וירטואליים.

 3. Peloton Tread+ – שילוב של עיצוב מלוטש עם טכנולוגיה חדשנית, Peloton Tread+ מספק שיעורים חיים ולפי דרישה, אימון מותאם אישית וחווית כושר מונעת בקהילה.

 4. Sole F85 – מציע מבנה יציב ושקט, ה-Sole F85 הוא בחירה אמינה לאימונים ביתיים. הוא כולל רמות שיפוע מתכווננות, רמקולים מובנים וממשק ידידותי למשתמש.

 5. Horizon Fitness 7.8 AT – עם קישוריות הבלוטות' המתקדמת שלו, התאמות השיפוע והמהירות, ותכונות החיסכון בחשמל, ה-Horizon Fitness 7.8 AT נועד לשפר את חווית האימון שלך תוך חיסכון בחשמל.

החלל וההליכון: כמה מקום צריך?

כאשר מחפשים הליכון לבית, חיוני להעריך את כמות השטח הפנוי באזור האימון המיועד. הליכונים מגיעים בגדלים שונים, ולכן חשוב לבדוק שיש מספיק מקום שיכול להכיל את הציוד בנוחות חיונית הן לבטיחות והן לשימושיות.

באופן אידיאלי, יש להקצות מקום שאורכו לפחות 2.13 מטר ורוחבו 90 ס"מ רגל עבור הליכון סטנדרטי. זה מאפשר מספיק מקום להליכה וריצה מבלי לחוש צפיפות במהלך האימון. בנוסף, חשוב לשקול את גובה התקרה בחדר כדי להבטיח שיש מספיק מרווח מעל ההליכון, במיוחד אם בוחרים בדגם עם תכונות שיפוע.

אם המקום מוגבל בבית, אולי תרצו לבחון אפשרויות הליכון מתקפל שניתן לאחסן בקלות כאשר אינו בשימוש. הליכונים חסכוניים במקום נועדו להתקפל בצורה אנכית, מה שהופך אותם לאידיאליים עבור חללי מגורים קומפקטיים או חדרים רב תפקודיים.

כמה מהר ורחוק אפשר לרוץ? הבנת המהירות של ההליכון

הליכונים מציעים מגוון רב של מהירויות כדי להתאים לרמות כושר ומטרות אימון שונות. בעת בחירת הליכון לשימוש ביתי, חיוני לקחת בחשבון את יכולות המהירות של הציוד.

רוב ההליכונים המודרניים מציעים מהירויות הנעות מקצב הליכה נוח של כ-1 עד 2 קמ"ש ועד למהירויות גבוהות יותר של 10 קמ"ש או יותר עבור ריצה אינטנסיבית. הבנת יעדי הכושר ועוצמת האימון המועדפת יכולה לעזור לקבוע את טווח המהירות האידיאלי עבור ההליכון.

יתרה מכך, אורך החיים של הליכון קשור קשר הדוק להספק המנוע שלו ולאיכות הבנייה שלו. הליכונים איכותיים יותר עם מנועים חזקים נועדו לעמוד בשימוש תכוף ובמהירויות גבוהות יותר מבלי לפגוע בביצועים. בעת הערכת אפשרויות ההליכון, שימו לב לדירוג כוח הסוס (HP) של המנוע, מכיוון שהוא משפיע ישירות על יכולות המהירות והעמידות הכללית של ההליכון.

בנוסף למהירות, יש לשקול את קיבולת המשקל המקסימלית של ההליכון כדי להבטיח שהוא יכול להכיל את משקל הגוף בבטחה במהלך אימונים אינטנסיביים. חריגה ממגבלת המשקל של הליכון עלולה לאמץ את המנוע ורכיבים אחרים, ולהוביל לבלאי מוקדם ולסכנות בטיחותיות אפשריות. על ידי בחירת הליכון בעל קיבולת משקל התואמת את הצרכים, ניתן לשפר את אורך החיים והביצועים של הציוד תוך מזעור הסיכון לנזק.

תקצוב הרכישה: כמה צריך להוציא על הליכון?

הגדרת תקציב לרכישת הליכון היא שלב מכריע בתהליך הקנייה. העלות של הליכונים יכולה להשתנות באופן משמעותי על סמך גורמים כמו מוניטין המותג, תכונות, כוח מנוע ואיכות בנייה. לפני קבלת החלטה, חשוב לשקול כמה אתם מוכנים להשקיע בהליכון שעונה על צורכי הכושר וההעדפות שלכם.

בעת קביעת התקציב, חיוני למצוא איזון בין סבירות ואיכות. למרות שזה עשוי להיות מפתה לבחור באפשרות הזולה ביותר שקיימת, השקעה בהליכון איכותי יותר יכולה להציע ביצועים, עמידות ותכונות בטיחות טובות יותר בטווח הארוך. יש לשקול את יעדי הכושר ואת תדירות השימוש בהליכון כדי לאמוד את רמת ההשקעה המתאימה לצרכים.

האם כדאי לשקול תכונות נוספות?

בעת בחירת הליכון לשימוש ביתי, ההחלטה לבחור בתכונות נוספות יכולה לשפר משמעותית את חווית האימון – לדוגמא, הליכונים מתקדמים יכולים גם לסייע בנושא של שיפור הקורדינציה. בעוד שהליכונים בסיסיים מציעים פונקציות בסיסיות להליכה או ריצה, תכונות מתקדמות יכולות להעלות את שגרת הכושר ולספק מוטיבציה נוספת. הנה כמה שיקולים מרכזיים שיעזרו לך לקבוע אם תכונות נוספות שוות את ההשקעה:

 • טכנולוגיה אינטראקטיבית: הליכונים מודרניים רבים מצוידים בתכונות אינטראקטיביות כגון צגי מסך מגע, תוכניות אימון וירטואליות וקישוריות לאפליקציות כושר. טכנולוגיות אינטראקטיביות אלו יכולות לדמות חוויות ריצה בחוץ, לעקוב אחר מדדי הביצועים ולהציע תוכניות אימון מותאמות אישית.

 • הגדרות שיפוע: הגדרות שיפוע מתכווננות יכולות לחקות וריאציות שטח חיצוניות, ולאפשר למקד קבוצות שרירים שונות ולהגביר את האימונים. הליכונים עם התאמת שיפוע אוטומטית יכולים לדמות טיפוסים בעלייה או ירידות, ומספקים שגרת אימונים דינמית ומאתגרת יותר.

 • אמצעי בידור ונוחות: חלק מההליכונים מצוידים באמצעי בידור כגון רמקולי Bluetooth, יציאות טעינת USB ומחזיקי טאבלט. בנוסף, תכונות משפרות נוחות כמו משטחי ריצה מרופדים, מאווררי קירור ומחזיקי בקבוקי הידרציה יכולים לתרום לחוויית פעילות גופנית מהנה יותר.

תחזוקה ותוחלת חיים: כיצד לשמור על ההליכון במצב מעולה?

תחזוקה שוטפת חיונית כדי להבטיח את אורך החיים והביצועים האופטימליים של ההליכון. על ידי ביצוע מספר הנחיות פשוטות, ניתן לשמור על הציוד במצב מעולה ולמזער את הסיכון לתקלות. הנה כמה טיפים עיקריים שיעזרו לכם לתחזק את ההליכון ביעילות:

 • ניקוי ושימון: יש לנקות באופן קבוע את החגורה, הסיפון והקונסולה של ההליכון  כדי להסיר אבק, לכלוך והצטברות זיעה. בנוסף, יש לשמן את החגורה בהתאם להוראות היצרן כדי למנוע חיכוך ולהבטיח פעולה חלקה.

 • בדיקת בלאי: יש לבדוק את רכיבי ההליכון באופן קבוע לאיתור סימני בלאי, כולל חגורות מרופטות, ברגים רופפים וחלקים פגומים. טפלו בכל בעיה באופן מיידי כדי למנוע נזק נוסף ולשמור על ביצועי ההליכון.

 • התאמת מתח ויישור: חשוב לבדוק מעת לעת את מתח הרצועה והיישור כדי להבטיח מעקב תקין ולהפחית את העומס על המנוע ורכיבים אחרים. יש לפעול בהתאם להנחיות היצרן להתאמת מתח החגורה והיישור לפי הצורך.

 • ניטור רכיבים אלקטרוניים: שימו עין על הרכיבים האלקטרוניים של ההליכון, כגון מסך התצוגה, הכפתורים והחיישנים, כדי לוודא שהם פועלים כהלכה. חשוב להחליף סוללות, לכייל חיישנים ולפתור בעיות אלקטרוניות באופן מיידי כדי למנוע שיבושים באימונים.

בטיחות ראשונה: טיפים חיוניים לבטיחות הליכון

בעת שימוש בהליכון בבית, הבטיחות תמיד צריכה לעמוד בראש סדר העדיפויות כדי למנוע תאונות ופציעות. הנה כמה עצות חיוניות לבטיחות הליכון שכדאי לזכור:

 • מתחילים לאט: יש להתחיל את האימון בקצב איטי כדי לחמם את השרירים ולהגביר בהדרגה את המהירות והעצימות כדי להימנע ממאמץ.

 • שימוש בתכונות בטיחות: חשוב להכיר את תכונות הבטיחות של ההליכון, כגון לחצן עצירת החירום ומפתח הבטיחות. יש לצרף תמיד את מפתח הבטיחות לבגדים בזמן השימוש בהליכון כדי להבטיח שהמכונה תיעצר במקרה חירום.

 • הנעלה נכונה: נעלו נעלי ספורט מתאימות עם אחיזה טובה למניעת החלקה והבטחת יציבות בזמן הליכה או ריצה על ההליכון.

 • שמרו על יציבה נכונה: שמרו על יציבה טבעית בזמן השימוש בהליכון על ידי שמירה על גב ישר, כתפיים רפויות וידיים מתנודדות באופן טבעי. הימנעו מהישענות קדימה או מהיאחזות יתר על המידה במעקות הידיים, מכיוון שהדבר עלול לאמץ את הגב ולהפחית את יעילות האימון.

 • הקפדה על שתיית מים: חשוב לזכור לשמור על לחות במהלך האימון על ידי אחזקת על בקבוק מים בקרבת מקום. קחו הפסקות קבועות כדי לשתות מים והימנעו מהתייבשות, במיוחד במהלך אימונים אינטנסיביים.

 • מעקב אחר קצב הלב: מומלץ להשתמש במד הדופק בהליכון כדי לנטר את הדופק  ולהבטיח שהאימון מתבצע בטווח עצימות בטוח.

הצעדים הנדרשים לאחר בחירת הליכון

לאחר שבחרתם את ההליכון המושלם לצרכי הכושר הביתיים שלכם, הגיע הזמן לקבל החלטה ולפעול. הצעדים הבאים יבטיחו שילוב חלק ומוצלח של ההליכון החדש בשגרת האימון:

ראשית, יש להגדיר את ההליכון בחלל ייעודי בתוך הבית, מאוורר היטב ושמספק מספיק מקום לשימוש בטוח. חשוב לוודא שההליכון ממוקם על משטח יציב כדי למנוע תנודות או תנועה במהלך האימונים.

לאחר מכן, חשוב להכיר את המדריך למשתמש והוראות ההפעלה של דגם ההליכון הנבחר. קחו את הזמן להבין את התכונות, ההגדרות ומנגנוני הבטיחות השונים כדי להפיק את המרב מהאימון.

יש ליצור לוח אימונים שמתאים לאורח החיים ולמטרות הכושר. בין אם אתם מתכננים ללכת או לרוץ על הליכון, עקביות היא המפתח להתקדמות ולקצירת היתרונות של פעילות גופנית סדירה.

כדאי לשקול שילוב של מגוון אימונים בהליכון כדי לשמור על אימונים מרתקים ומאתגרים. התנסות במהירויות שונות, ברמות שיפוע שונות ובתוכניות אימון שונות יערבו קבוצות שרירים שונות וימנעו מכם להשתעמם.

לבסוף, חשוב להקפיד ולעקוב אחר ההתקדמות ולהגדיר יעדי כושר ברי השגה כדי לשמור על מוטיבציה ולעקוב אחר השיפור לאורך זמן. יש להשתמש בתכונות המעקב המובנות של ההליכון באפליקציית כושר כדי לתעד את האימונים, לעקוב אחר הביצועים ולחגוג את ההצלחות.

על הכותב

שמעון

שמעון

המנכ"ל והבעלים של מועדון הכושר אורלייף, חיי ונושם את עולם הכושר כבר מעל לעשור, עם ניסיון רב בשיטות אימונים שונות והתאמת תוכנית האימון למתאמן.

עשינו לכם חשק להתחיל להזיע? השאירו פרטים ונחזור אליכם עם הצעה משתלמת!​