3 תרגילים מומלצים לחימום לפני האימון שלכם שיעזרו לכם להימנע מפציעות

ביצוע של חימום לפני האימון הוא חיוני כדי להכין את הגוף לפעילות גופני, הוא עוזר להגביר את קצב הלב, זרימת הדם, ואת טמפרטורת הגוף, ומאפשר לשרירים לתפקד במיטבם. חימום יכול גם להפחית את הסיכון לפציעה על ידי שיפור גמישות הגוף.

היתרונות של חימום לפני אימון

  • חימום לפני האימון מגביר את קצב הלב ואת זרימת הדם על ידי העלאת הטמפרטורה של הגוף, זה עוזר להגדיל את אספקת חמצן, מזין את השרירים, ומאפשר להם לפעול ביעילות.
  • חימום נכון גם מגביר את גמישות הגוף על ידי שחרור השרירים והמפרקים הדוקים, ובכך עוזר להפחית את הסיכון לפציעה ולשפר את טווח התנועה במהלך האימון.
  • בנוסף להפחתת הסיכון לפציעה, חימום נכון לפני האימון יכול גם לשפר את הביצועים. על ידי הגדלת קצב הלב, זרימת הדם וטמפרטורת הגוף, חימום מכין את הגוף לעבודה קשה יותר ופעילות יעילה יותר, מה שמוביל לאימון יעיל יותר באופן כללי.

סוגי חימום שונים

מתיחה דינמית

מתיחות דינמיות כרוכות בהזזת הגוף דרך טווח תנועה מלא כדי לשפר את הגמישות והניידות. סוג זה של מתיחות יכול להיעשות כחלק מהחימום, מתיחות דינמיות מסייעות להגביר את זרימת הדם לשרירים ויכולות גם לסייע בשיפור הקואורדינציה והאיזון.

תרגיל קרדיווסקולרי

פעילות גופנית קרדיווסקולרית היא דרך מצוינת להתחמם לפני אימון. סוג זה של חימום מגביר את קצב הלב ואת זרימת הדם, ומכין את הגוף לפעילות גופנית. דוגמאות לפעילויות חימום קרדיווסקולריות כוללות ריצה, קפיצות או קפיצה בחבל. חימום קרדיווסקולרי של 5-10 דקות הוא בדרך כלל מספיק כדי להכין את הגוף לפעילות גופנית.

גליל עיסוי

גליל עיסוי הוא סוג של עיסוי עצמי הכולל שימוש ברולר קצף בכדי להפעיל לחץ על שרירים הדוקים או כואבים. סוג זה של חימום מסייע לשפר את הגמישות, להפחית את כאבי השרירים ולהגביר את זרימת הדם לשרירים. גליל עיסוי יכול גם לסייע במניעת פציעה על ידי שחרור המתח בשרירים ההדוקים.

גליל עיסוי

חימום לדוגמא

5-10 דקות של אימון לב-ריאה: בשביל זרימת הדם המוגברת ולהגביר את קצב הלב, חימום קל הוא מקום טוב להתחיל כגון: ריצה, קפיצות או קפיצה בחבל.

מתיחות דינמיות לקבוצות שרירים גדולות: לאחר החימום הקרדיווסקולרי, זה רעיון טוב לעשות כמה מתיחות דינמיות כדי לשחרר את קבוצות השרירים הגדולות שישמשו במהלך האימון. זה יכול לכלול תנודות רגליים, תנועות מעגליות בזרוע, או כל תרגילי מתיחה דינמיים אחרים המכוונים לקבוצות השרירים הגדולות. מתיחות דינמיות יכולות לעזור לשפר את הגמישות, ולהפחית את הסיכון לפציעה במהלך האימון.

תרגילים ספציפיים לספורט: אם אתה ספורטאי או עוסק בפעילויות ספורט ספציפיות, תרגילים ספציפיים לספורט יכולים להיות חלק חשוב של שגרת החימום. זה יכול לכלול תרגול תנועות ספציפיות וטכניקות הקשורות לספורט או לפעילות. לדוגמה, שחקני כדורסל יכולים להתאמן בזריקות לסל, בעוד שרצים יכולים להתאמן בצעדים והאצה.

5 דקות של גליל עיסוי: לבסוף, כדי לעזור להפחית את כאבי השרירים ולהגביר את הגמישות, זה רעיון טוב לעשות קצת תרגילים עם גליל עיסוי לאחר החימום. סוג זה של עיסוי עצמי כרוך בשימוש ברולר קצף כדי להפעיל לחץ על שרירים הדוקים או כואבים. גלגול קצף יכול גם לעזור לשפר את זרימת הדם ולשחרר מתח בשרירים הדוקים או עובדים יתר על המידה, הפחתת הסיכון לפציעה במהלך האימון. המטרה היא 5 דקות של קצף מתגלגל כדי להשלים את החימום.

ביצוע חימום כחלק קבוע של שגרת האימון שלך הוא חיוני עבור כושר ובריאות כללית. על ידי הכנת הגוף לפעילות גופנית, חימום מסייע להפחית את הסיכון לפציעה ולשפר את הביצועים. בנוסף, על ידי ביצוע עקבי של חימום לפני האימון, אתה יכול לעזור לפתח הרגלי פעילות גופנית בריאים שישרתו אותך היטב בטווח הארוך.

על הכותב

שמעון

שמעון

המנכ"ל והבעלים של מועדון הכושר אורלייף, חיי ונושם את עולם הכושר כבר מעל לעשור, עם ניסיון רב בשיטות אימונים שונות והתאמת תוכנית האימון למתאמן.

עשינו לכם חשק להתחיל להזיע? השאירו פרטים ונחזור אליכם עם הצעה משתלמת!​