קבוצת ריצה – איך תבחרו את המתאימה לכם ביותר

אורח החיים הבריא והתשוקה לעיסוק בספורט תפסו תאוצה בשנים האחרונות, כתוצאה מהמודעות העולה וגוברת לחשיבות הרבה של הפעילות הגופנית לבריאותנו. בין אם מדובר בספורט יחידני, באימון בחדרי כושר, בהשתתפות בחוגי ספורט או בעיסוק בספורט קבוצתי, הפכה הפעילות הגופנית לחלק בלתי נפרד משגרת החיים עבור רובנו.

ריצה הינה אחד מענפי הספורט הפופולאריים והאהובים ביותר, כאשר אחד הטרנדים החמים בשנים האחרונות בקרב אוהבי ענף זה הוא קבוצות ריצה או קבוצות אימון בכלל. המעבר שהתפתח מריצה יחידנית לקבוצת ריצה נועד למספר מטרות עיקריות:

מסגרת ספורטיבית – ביצוע פעילות ספורטיבית באופן קבוע במסגרת של קבוצה, מעניקה מוטיבציה לחבריה ומסייעת להמשיך ולהתמיד בפעילות.

חוויה וכיף – פעילות ספורטיבית הנעשית מתוך הנאה, הופכת לאפקטיבית ויעילה יותר. החוויה הנעימה תורמת רבות גם להתמדה, החשובה כל כך לעוסקים בפעילות גופנית.

אתגר – הפעילות בקבוצה מסייעת לשיפור ההישגים והכושר הגופני, מתוך עמידה ביעדים הקבוצתיים הנקבעים על ידי מדריך הקבוצה או המתאמנים עצמם.

אז איך מתחילים?

החלטתם שברצונכם להתחיל לרוץ כחלק מקבוצת ריצה? ראשית, עליכם לחפש קבוצות ריצה באזור מגוריכם, על מנת שיהיה לכם קל ונוח להגיע למפגשי הקבוצה.

בכדי לאתר קבוצת ריצה, כל שעליכם לעשות הוא לחפש ברשת קבוצות ריצה, הן במנועי החיפוש והן ברשתות החברתיות. רוב קבוצות הריצה ומדריכיהן מחזיקים ומנהלים כיום אתר אינטרנט או קבוצה בפייסבוק, המתארים את פעילותן ומזמינים מתאמנים נוספים להצטרף.

כמו כן, לעיתים אף ניתן לראות את קבוצות הריצה במהלך אימוניהן באזור מגוריכם ולהתעניין בפעילותן ובהצטרפות אליהם באופן ישיר.

מאפייני קבוצת הריצה האידיאלית

ישנם מספר מאפיינים חשובים, להם כדאי לשים לב טרם בחירתכם בקבוצת הריצה אליה תצטרפו:

המאמן – שוחחו עם המאמן על מנת לנסות להכירו. בררו על ניסיונו, הכשרתו ומקצועיותו ונסו להבין את אופיו ואת האישיות שלו, שכן גם למאפיינים האישיים עשויה להיות השפעה רבה על הנאתכם מהפעילות בקבוצה אותה מדריך. כמו כן, בדקו כיצד בונה את תוכני האימונים, האם מעניק לחברי הקבוצה גם ערך מוסף כלשהו (כגון הרצאות) והאם נוהג לפעול גם לגיבוש הקבוצה (ערבי גיבוש או פעילויות קבוצתיות אחרות). 

הקבוצה – בדקו מי הם חברי הקבוצה. לאינטראקציה חיובית בין חברי הקבוצה השפעה ישירה על הישגי חבריה והמוטיבציה שלהם להמשיך ולהתאמן כקבוצה. כיום, ניתן בקלות לאתר את חברי הקבוצה ברשתות החברתיות ולפנות אליהם במטרה ליצור קשר ראשוני וללמוד מהם על הקבוצה, על פעילותה ועל המאמן.

מטרות – טרם בחירת הקבוצה, הגדירו לעצמכם את המרה. האם אתם מעוניינים בקבוצת ריצה רק לשם השמירה על הכושר וההתמדה באימונים, האם אתם מעוניינים בקבוצה לשם האתגר ושיפור הביצועים או שברצונכם פשוט להתחבר לקבוצה רק לשם תחילת הפעילות הגופנית והעיסוק בריצה. חשוב להצטרף לקבוצה עם מטרה זהה לשלכם, על מנת להשיג מטרה זו בהצלחה.

קבוצת ריצה אם כן, הינה אחד הפתרונות המהנים, האפקטיביים והיעילים ביותר עבור מי שמעוניינים להתחיל לעסוק בריצה באופן קבוע, כחלק משגרת חיים בריאה. עם זאת, טרם ההצטרפות לקבוצת ריצה, חשוב לוודא כי היא אכן מתאימה לכם ולמטרותיכם. אם הקבוצה אליה פניתם לא מתאימה בעיניכם – אל תתייאשו, פנו לחפש קבוצה אחרת והתחילו ליהנות מפעילות גופנית בריאה וחווייתית.  מוכנים? למקומות, צאו!

על הכותב

שמעון

שמעון

המנכ"ל והבעלים של מועדון הכושר אורלייף, חיי ונושם את עולם הכושר כבר מעל לעשור, עם ניסיון רב בשיטות אימונים שונות והתאמת תוכנית האימון למתאמן.

עשינו לכם חשק להתחיל להזיע? השאירו פרטים ונחזור אליכם עם הצעה משתלמת!​