צמיד כושר – איך הוא יתרום לך בכל שלב באימון?

אחד השדרוגים הגדולים ביותר בתחום של פעילות גופנית בעשור האחרון, הוא כל מה שקשור ליכולת שלנו לקבל נתונים על הפעילות שאנחנו מבצעים בזמן אמת.

היום בעזרת שעוני ספורט או צמיד כושר, אנחנו יכולים לקבל מגוון רחב של מידע על הפעילויות השונות שאנחנו מבצעים בשלבים שונים, בלי קשר לסוג הפעילות אותה אנחנו בחרנו לבצע. אנחנו יכולים להשתמש בצמיד בזמן ריצה, הליכה, שחייה, רכיבה על אופניים וכן בזמן פעילויות אחרות.

במאמר זה נסביר מה בדיוק אנחנו מקבלים דרך הצמיד, כיצד הוא עובד ואיך הוא יתרום לנו. אך לפני כן חשוב לומר, ניתן למצוא מגוון רחב של צמידים בעיצובים וסגנונות שונים. עלינו לבחון את הצמיד הרלוונטי עבורנו, בין אם זה על פי סוג הפעילות שאנחנו מבצעים, המידע הנדרש עבורנו, וכן רצוי לקנות צמיד כושר במקום שמתמחה בכך. רצוי כמובן שזה צמיד איכותי שיחזיק מעמד שנים רבות.

מה זה צמיד כושר וכיצד הוא עובד?

צמיד הוא למעשה מכשיר אלקטרוני שמסוגל לנטר מידע שהגוף שלנו יוצר בזמן פעילות כושר. למשל, הוא מנטר כמות צעדים שאנחנו מבצעים, קצב הליכה או ריצה, מספר קילומטרים שעברנו, קלוריות שאנחנו שורפים, פעימות לב, דופק, איכות שינה ועוד.

הצמיד עובד באופן הבא אנחנו מניחים אותו על היד, כמו שעון לכל דבר, והוא מסוגל לקרוא את מה שהגוף שלנו עושה. לאחר סיום הפעילות, אפשר לחבר אותו למחשב ולקבל את כל המידע על גבי המסך, וכן אנחנו יכולים לחבר אותו בעזרת בלוטות' לפלאפון שלנו, לקבל את המידע שם ולשלוח אותו לכל מי שאנחנו רוצים.

צריך לציין, במהלך השנים נוצרו צמידים חכמים ומשודרגים, כאלה שמאפשרים לנו לקבל מידע הודות מיילים שאנחנו מקבלים, הודעות וואטאספ, ואפילו שיחות טלפון נכנסות. כל זה אפשרי כאשר הצמיד מחובר לפלאפון דרך בלוטות' ונמצא קרוב אליו.

כיצד המידע שהצמיד מספק יכול לעזור לנו?

יש למידע שהצמיד מספק לנו ערך רב. למשל, אם אנחנו יודעים כמה קלוריות אנחנו שורפים בעת פעילות מסוימת, אז זה יכול לעזור לנו לבנות תוכנית תזונה בצורה נכונה ואחראית. אם אנחנו מקבלים מידע על פעילות הלב או הדופק, אז אפשר לדעת כיצד אנחנו מרגישים בעת פעילות כזו או אחרת, באיזו עצימות ביצענו אותה והאם התקשינו לבצע אותה או לא.

מעבר לכך יש נתונים "יבשים" כמו למשל, איזה מרחק עברנו ובאיזה קצב, מה שיכול לעזור לנו לבנות את האימון הבא שלנו. זה נכון גם לגבי צעדים שאנחנו מבצעים או כל דבר אחר. לפני סיום חשוב לומר, ספורטאים מקצועיים או ספורטאים שעוסקים בפעילות מורכבות כמו טריאתלון או תחרויות איש ברזל, משתמשים בצמידים ושעונים מורכבים ואיכותיים, נותנים מידע מגון ועמוק יותר.

על הכותב

שמעון

שמעון

המנכ"ל והבעלים של מועדון הכושר אורלייף, חיי ונושם את עולם הכושר כבר מעל לעשור, עם ניסיון רב בשיטות אימונים שונות והתאמת תוכנית האימון למתאמן.

עשינו לכם חשק להתחיל להזיע? השאירו פרטים ונחזור אליכם עם הצעה משתלמת!​