מזרון כושר: כך תבחרו את המזרן המושלם!

אחד הפריטים החשובים ביותר לצורך ביצוע פעילויות גופניות, בבית, בחוץ או במכון כושר, הוא מזרן. על פניו, זה נראה כמו פריט שלא קשור לתחום של פעילות ספורטיבית אך זה לא מדויק, מאחר ואם אנחנו רוצים לבצע פעולות שונות בצורה בטוחה ונכונה, אזי שאנחנו לא יכולים לעשות זאת מבלי להשתמש במזרון שמונח על הרצפה.

מטרתו של מזרן כושר הוא לאפשר לנו לבצע פעילות גופנית מבלי להיפצע. זה לא משנה אם מדובר ביוגה, פילאטיס, תרגילי מתיחות, תרגילי שחרור, וכמובן פעולות שקשורות למקצועות כמו ג'ודו, קארטה או מקצועות אחרים. בכל אחד מהמקרים, אנחנו צריכים להניח מזרון על גבי הרצפה, וכך נוכל להתאמן בצורה נוחה ובטוחה.

לכן, יש חשיבות לשאלה איזה מזרון אנחנו נבחר, כיצד נעשה את הבחירה שלנו. לשמחתנו, אנחנו יכולים למצוא דוגמאות שונות של מזרנים וכן מקומות רבים בהם נוכל לרכוש אותם. מומלץ כמובן לבצע את הרכישה בחנות שמתמחה בשיווק מוצרי ספורט ובאופן ספציפי בחנויות שמתמחות בכל מה שקשור לפעילות גופנית אישית, בין אם זה בבית או בחוץ. שם נוכל לקבל גם יותר מידע על סוגי המזרנים וגם נוכל ליהנות מבחירה רחבה יותר.

מה תפקידו של המזרן בפעילות שלנו?

ראשית, התפקיד העיקרי שלו הוא לאפשר לנו לבצע את הפעילות בצורה בטוחה. הרצפה היא קשה, נוקשה וישנם לא מעט תרגילים שלא נוכל לעשות אותם כלל וישנם תרגילים שנוכל לבצע אך זה מאוד לא בטוח ועלול לגרום לנו לפציעות. לכן אנחנו חייבים להשתמש במזרן.

שנית, יש למזרן גם אלמנט מבחינת יכולת לספוג את הזיעה שלנו, יכולת לאפשר לנו לבצע את התרגילים מבלי שנרגיש אי נוחות בכל מה שקשור לחום וקור.

שלישית, המזרן גם מאפשר לנו לשמור טוב יותר על התנועתיות, גמישות, מאפשר לנו להיפתח יותר בתרגילים שאנחנו מבצעים. לכן גם נפקיד להשתמש בו, לא רק בבית או במכון כושר, גם במקומות אחרים שנחשבים על פניו הרבה יותר רכים ונעימים.

כיצד בוחרים מזרן בצורה נכונה?

הכלל הבסיסי הוא, המזרן צריך להיות נוח לפעילות ונוח לשימוש באופן כללי. כלומר, אנחנו צריכים להרגיש בנוח כשמעבירים אותו ממקום למקום, כשמשתמשים בו וכשמאחסנים אותו. הוא לא צריך להפריע לנו.

כלל אחר, המזרון צריך להיות בטוח לשימוש. לכן חשוב שהוא יהיה רך ונעים, חשוב שהוא יעזור לנו לבצע את התרגילים בצורה בטוחה ויגן עלינו מפני פגיעות שונות. על כן הוא גם צריך להיות בגודל המתאים מבחינת מבנה הגוף שלנו. עוד כלל חשוב, המזרון חייב להיות כזה שניתן לתחזק אותו בקלות. כלומר, ניתן לנקות אותו, להסיר כתמים ואבק. כך נוכל לשמור עליו בצורה הרבה יותר טובה והוא יחזיק מעמד זמן רב, ולא נצטרך לקנות חדש.

על הכותב

שמעון

שמעון

המנכ"ל והבעלים של מועדון הכושר אורלייף, חיי ונושם את עולם הכושר כבר מעל לעשור, עם ניסיון רב בשיטות אימונים שונות והתאמת תוכנית האימון למתאמן.

עשינו לכם חשק להתחיל להזיע? השאירו פרטים ונחזור אליכם עם הצעה משתלמת!​