מדריך כושר אישי: הדרך הטובה ביותר להיכנס לשגרת אימונים

הרבה פעמים שאנשים נשאלים, למה הם לא עושים ספורט, למה הם לא נרשמים למכון כושר, הסיבה שהם נותנים, זה לא שהם לא רוצים, אלא פשוט קשה להם להתחייב לכך. קשה להם להתמיד באימונים, ואחרי זמן קצר הם זונחים את העניין ומגלים ששילמו לחינם עבור מנוי למכון כושר.

לכן, הרבה מאוד אנשים שחוששים להגיע למצב כזה, מנסים לייצר לעצמם עוגנים אשר ייצרו אצלם מחויבות לעניין. כלומר, הם רוצים לייצר לעצמם כלים מסוימים שיגרמו להם להיכנס לשגרת אימונים בצורה סדירה ואז הם כבר לא יוכלו או לא ירצו לעזוב.

אחת האופציות הטובות לכך, הוא מדריך כושר אישי. מדריך שמגיע הביתה, לעסק או קובעים איתו במקום ציבורי, הוא מכין תוכנית אימונים מותאמת ומתאמנים איתו. זה במקום ללכת למכון כושר, ולהתאמן שם, דבר שיכול להיות לא פשוט ולא נוח לכולם.

צריך לומר, לא לכל אחד זה בהכרח מתאים ומעבר לכך, זה גם תלוי במאמן. הרי אם מדובר על מאמן שיש לו תקשורת לא טובה עם המתאמנים או מאמן "קשוח" מדי, יכול להיות שזה לא באמת ייצור מחויבות. גם להיפך, אם מדובר על מאמן יותר מדי קל, יכול שאנחנו רק נזלזל באימונים ולא באמת נרגיש מחויבים אליהם.

בכל מקרה, ברור שעבודה עם מאמן כושר אישי יכולה לעזור לנו, לא רק להתאמן וליהנות מכושר, פעילות גופנית מהנה, אלא גם לייצר מחויבות לתהליך בדרכים שונות.

מדוע מאמן כושר אישי יוצר מחויבות?

סיבה ראשונה היא בגלל הכימיה והקשר. ברגע שמדובר במאמן מקצועי, איכותי שיש לנו כימיה אישית טובה איתו, אנחנו נהנים מהאימון ומרגישים הרבה יותר מחויבים לתהליך ואליו. זה שונה מאשר מצב בו אנחנו מתאמנים לבד במכון כושר או במקום אחר.

סיבה שנייה, מאחר והרבה פעמים הקושי נובע מכך שאנחנו צריכים למכון כושר להתאמן, אז כאן מאמן כושר אישי חוסך מאיתנו את זה. אנחנו יכולים להזמין אותו אלינו הביתה, לעסק או כאמור למקומות ציבוריים שונים בהם ניתן לערוך אימונים מתחת לבית שלנו. זה הרבה יותר פשוט ונוח עבורנו.

סיבה שלישית היא, עצם זה שאנחנו יודעים שיש מי שעובד עבורנו, מכין לנו תוכנית אימונים, משקיע בליווי שלנו, אז באופן טבעי זה הרבה יותר מחייב אותנו. בסופו של דבר, אנחנו גם משלמים עבור האימון ועבור התוכנית. לכן, זה יהיה הרבה יותר פשוט ונוח עבורנו לעשות את זה.

חשוב להדגיש עוד נקודה, יש אנשים שמתקשים ללכת למכון כושר בגלל האווירה, המוזיקה, האנשים וכדומה. אם מתאמנים עם מאמן כושר באופן אישי, בבית או בכל מקום אחר, זה יותר אינטימי, יותר נעים, אם האימונים נערכים בבית, אז זו גם הסביבה האישית, הפרטית, ואפשר להרגיש בה יותר נוח.

על הכותב

שמעון

שמעון

המנכ"ל והבעלים של מועדון הכושר אורלייף, חיי ונושם את עולם הכושר כבר מעל לעשור, עם ניסיון רב בשיטות אימונים שונות והתאמת תוכנית האימון למתאמן.

עשינו לכם חשק להתחיל להזיע? השאירו פרטים ונחזור אליכם עם הצעה משתלמת!​