אימון בחוץ

מהן האפשרויות השונות באימון מחוץ לבית או למכון הכושר?

כל מי שביקר בשנים האחרונות בפארקים, גינות ציבוריות או מקומות דומים, לא יכול היה שלא לשים לב לכמות האנשים שמבצעים פעילות גופנית כזו או אחרת. בין אם מדובר בצעירים ובין אם מדובר במבוגרים, גברים ונשים.

אין ספק שקיימת עלייה במספר האנשים שמבצעים פעילות גופנית באופן קבוע או מזדמן. העלייה חלה מסיבות שונות, החל מהעובדה שקיים שינוי עמוק בתודעה לגבי חשיבות פעילות גופנית למצב הבריאותי והנפשי של כל אחד מאיתנו, בין אם זה בגלל שינויים בהרגלי העבודה ויצירת זמן פנוי שמאפשר זאת, וכן בזכות העובדה שהיום אפשר למצוא הרבה יותר מקומות בהם ניתן לבצע פעילות גופנית, מבלי שיש צורך להירשם למכון כושר או לרכוש מכשירים ואביזרים לפעילות בבית.

המשמעות של פעילות גופנית בחוץ היא רבה, בין אם זה מבחינה חברתית, כלכלית וכמובן ספורטיבית. מבחינות חברתית וכלכליות, עצם זה שניתן לבצע פעילות גופנית מסודרת ואיכותית בחוץ, זה אומר שכל אחד ואחת יכולים לעשות זאת ולא מדובר בפעילות שדורשת השקעה כספית. על כן זה פתוח לכולם, וכל מי שרק רוצה, יכול ליהנות מכך.

מבחינה ספורטיבית, אנחנו רואים בנתונים ויכולים לראות את כמות האנשים שעוסקים בפעילות ספורטיבית במקומות שונים. קיימת עלייה משמעותית, הן בקרב צעירים והן בקרב מבוגרים, כמובן שזה מחלחל לשכבות גיל שונות, ואפשר לראות כיצד זה מתחיל כבר בגיל צעיר, וכן יותר הורים מחנכים את הילדים שלהם לבצע פעילות גופנית על בסיס קבוע.

איפה אפשר לבצע אימונים?

אם אנחנו מוצאים מכון כושר ואת הבית שלנו מהמקומות בהם ניתן לבצע פעילויות גופניות, אימונים, הרי שאנחנו יכולים עדיין למצוא מגוון רחב של מקומות בהם ניתן לעשות פעילות גופנית בצורה מסודרת ונוחה.

למשל, היום בהרבה מאוד גינות ציבוריות בשכונות שונות, אפשר למצוא מתקני כושר שונים בהם ניתן לבצע תרגילים מסוגים מסוימים. כך גם בפארקים גדולים, בהם אפשר למצוא אזורים ספציפיים עם מתקנים לביצוע פעולות גופניות ברמות שונות. בשני המקרים אגב, אנחנו יכולים למצוא פיסת דשא ולבצע עליה תרגילים מבלי להשתמש במכשירים או עם מכשירים שאנחנו מביאים מהבית.

כמו כן, אנחנו יכולים לעשות פעילות גופנית בשטח, בין אם זה חוף ים, טיילת, או אפילו ביערות. בין אם מדובר בריצה, הליכה, רכיבה על אופניים, ובין אם מדובר בתרגילים מאולתרים שאנחנו יכולים להכין בעצמנו. החל מתרגיל מדרגות וכלה בתרגילים קצת יותר מורכבים. מה שכן, חשוב לוודא שהשטח נוח, בטוח ואנחנו מבצעים את התרגילים כמו שצריך.

עוד מקום בו אנחנו יכולים לבצע פעילות גופנית היא במגרשים ואצטדיונים. לא מעט מקומות בהם מתאמנים ספורטאים מקצועיים, פתוחים בשעות מסוימות גם לאוכלוסייה רגילה, ואנחנו יכולים להיכנס ולהתאמן שם, בין אם זה בריצה ובין אם זה בדברים אחרים.

על הכותב

שמעון

שמעון

המנכ"ל והבעלים של מועדון הכושר אורלייף, חיי ונושם את עולם הכושר כבר מעל לעשור, עם ניסיון רב בשיטות אימונים שונות והתאמת תוכנית האימון למתאמן.

עשינו לכם חשק להתחיל להזיע? השאירו פרטים ונחזור אליכם עם הצעה משתלמת!​